Mistrovství Evropy U12 - Den šestý

Matouš Procházka, 05.07. 2018 Reprezentace do 12 let

Po dni volna, který jsme věnovali hlavně regeneraci, nás čekal klíčový zápas s Francií. Vítězství nám zajišťovalo semifinále a boj o medaile, a navíc bychom se výrazně přiblížili prvnímu místu ve skupině. 

Francie stejně jako my ještě neprohrála a stejně jako my chtěla vyhrát skupinu. Do zápasu poslala svého top nadhazovače, kterého vyházela na maximální denní limit, po kterém ho již nebude moci na turnaji použít.

Do zápasu jsme nalosováni jako hosté a začínáme na pálce. Bohužel začátek jsme nervózní a dostáváme jen jednoho hráče na první metu. Startujícím nadhazovačem byl Lukáš Kalandra, který začal velmi sebevědomou první směnou, ve které udržel Francii bez bodu. Náš útok je bohužel stejně bezzubý jako v první směně. Lukáš zvládá spolu s perfektní obranou i druhou směnu bez bodu. Ve třetí směně se začínáme probírat a po sérii odpalů a několika chyb soupeře se ujímáme vedení 3:0.
V dohrávce Francouzi zatlačili, naplnili mety a další pálkař je dlouhým odpalem za plot vyčistil. Skóre se tak otočilo na 4:3 ve prospěch soupeřů. Ihned po této střele střídáme a na kopec posíláme Honzu Kozla, který třemi rychlými outy zařizuje konec třetí směny. Čtvrtá a pátá směna se nesla ve znamení kontroly nadhazovačů obou týmů, kdy se navzájem nepouštíme blíže skórování. V šesté směně Francie střídá a střídající nadhazovači nedokáží pod tlakem házet striky. Po několika metách zdarma Vojta Šabacký propaluje třetí metu a obrací skóre v náš prospěch, 8:4.

Francie v dohrávce koriguje proti novému nadhazovači Benjimu O´Rourkovi na 8:7 na chyby našeho pole. V sedmé směně přidáváme dva body, Benji suverénně zavírá dohrávku zápasu a my vítězíme 10:7.

Francie byla pálkařsky lepší (11:5 na hity) a dokázala potrestat každý „špatný“ nadhoz. V dalších zápasech budeme muset být agresivnější a být připravení od prvního nadhozu lépe než dnes.

 

Zítra nás čeká v 17:30 domácí Maďarsko, které se překvapivě drží ve středu tabulky skupiny, a vypadá to, že udrží A skupinu pro příští rok.

 

Za realizační tým

 

Matouš Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací