Reprezentace U23

Vladimír Chlup, 05.02. 2018 Reprezentace do 23 let

Po loňském úspěchu na ME v Brně, kdy tým pod vedením Pavla Chadima získal stříbrné medaile, čeká výběr do 23 let další rok v náročném programu, který vyvrcholí říjnovým Mistrovstvím světa v Nikaragui.

Velkou devízou tohoto týmu je, že až na dva odchody  jsou ostatní hráči věkem k dispozici, a kromě jednoho dalšího hráče budou věkově k dispozici i na další Mistrovství Evropy v roce 2019.

Vzhledem k tomu, že naprostá většina hráčů patří do sestav týmů Extraligy, která je sama o sobě náročná, nechceme zatěžovat hráče v sezóně velkým množstvím soustředění a tréninků, přesto ale tým nějaký čas musí strávit spolu.

Vše odstartuje víkendové soustředění v Nymburku 16.-18.2., kam je pozvaný širší kádr. Náplní kromě klasických baseballových činnosti budou i testy rychlosti a síly, ale i organizace roku.

Další akci bude společný trénink 25. dubna, následovat budou dvě herní soustředění společně s juniorskou reprezentací, a to 23. května a 20. června.

Program bude pokračovat účastí na Pražském baseballovém týdnu.

Součástí reprezentačního roku této věkové kategorie bude i účast na Univerzitním mistrovství světa na Taiwanu v červenci. K přidělení této akce do gesce realizačního týmu U23 vedl Výkonný výbor ČBA především fakt, že věková hranice na tuto akci byla snížena na 25 let, a tak stejně kostru a velké procento hráčů tohoto týmu budou tvořit především hráči U23. Jedná se tak o jedinečnou šanci odehrát před MS další porci kvalitních utkání.

 V době konání mužského turnaje Super six v Holandsku využijeme přestávky v Extralize k sérii přátelských utkání proti Německu U23, a pak už přijde na řadu vrchol roku.

Na MS rozhodně nebudeme patřit k favoritům (podle rankingu budeme třetím nejhorším týmem, za námi už jen Dominikánská republika (!!) a Jižní Afrika), přesto všichni máme pořád ve vzpomínkách obrovský úspěch z předposledního MS a senzační páté místo. To je i svazující, vzhledem k faktu, že platnost bodů do světového rankingu z této akce právě letos končí a máme tedy co obhajovat. Podobně ale, ne-li hůře, je na tom i o příčku lepší Nikaragua, která na tom samém mistrovství skončila čtvrtá. Podzimní MS tak dostává další náboj v podobě bitvy o TOP 12.

Poprvé také český baseball bude řešit fakt, že v době konání podzimního MS bude mít český tým až sedm možných studentů v systému NCAA, takže jednání o účasti hráčů budou probíhat intenzivně celý rok.

V realizačním týmu po odchodu lodivoda Pavla Chadima nedojde až k nějakým zemětřesením, a bude v průběhu roku pracovat v následujícím složení:
HC: Vladimír Chlup
3B, Fielding: Ján Jablonka
1B, Hitting: Aleš Navrátil
Pitching coach (UMS): Richard Dvořák
Pitching coach (MS): John Hussey

Všichni hráči širšího kádru, včetně  dalších  případných  adeptů, budou po celou Extraligu sledováni a tak doufejme, že na letošní vrchol pojedou ti nejlépe připravení.

Hodně úspěchů v roce 2018

Vladimír Chlup, HC

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací