Cesta kadetů ME 2017 - den #7

Jan Felkl, 22.07. 2017 Reprezentace do 15 let

Národní tým U15 je v rakouském Wieneru Neustadtu, kde bude bojovat o co nejlepší umístění mezi evropskou elitou. Po několika letech se v této kategorii potkají národní výběry baseballových velmocí Holandska a Itálie, dále Německa, Španělska, Francie a Ruska. Po dlouhé době tedy uvidíme, jak na tom doopravdy jsme.

Sobota s velkým S. Němci po včerejším posledním zápase ve skupině přišli o prvního pálkaře a zároveň střední zadní pole, který se zranil. Byl to jejich nejlepší pálkař, nejrychlejší běžec. Jejich levé pole dokonce odnesli na nosítkách. Tým byl výrazně oslabený. Na druhou stranu stejně jako ten náš už před turnajem.  Sestava se zdála včera večer perfektní, ještě dnes ráno vše klapalo, kluci si fandili a věřili ve skvělý zápas. A ono se tak stalo.

Lukáš Pacal bohužel na kopci hodil pouze směnu a obdržel 6 bodů. Další 3 směny zvládl Pavel Pařízek, který sice dostal 4 body, ale německé pálkaře zkrotil. Perfektním výkonem bez bodu se představil Honza Konrád, který odházel poslední 2 směny zápasu bez bodu. S tím, že body přijdou, jsme počítali. Na to, že nějaké dáme, jsme si věřili. V prvních 2 směnách se nám vždy dostal první pálkař na metu, ale po nepřečteném signálu a nepřečteném odpalu jsme dvakrát zaváhali. V třetí směně jsme konečně probudili náš útok. 2 volné mety, single úlivka a rázem máme s jedním autem plné mety. Prokop stáhl odpalem do země první bod zápasu. Prudil další bod svým odpalem. Hanuš volná meta. Další bod zajistil Vojta Pavelka infield singlem. A nyní přišel další klíčový okamžik, kdy jsem poprvé v životě byl svědkem podařeného pickoffu na třetí metu. Adam Prudil sice bojoval mezi metami, ale marně. Přehnaná agresivita, nepozornost týmu a trenérů. Jak se říká „Kdo chce moc, sám má málo.“.

Velká 5. směna.

Německo vystřídalo nadhazovače po 77 nadhozech a na pálku přišel potřetí Lukin Malý. Znovu na výbornou, double po levé lajně. Milan Prokop úlivka, chyba pole, bod a obsazená 3. meta. Následovali další 2 body. Druhá a třetí obsazená s 1 autem. Pařízek odpálil míč do zadního pole, kde byl chycen, ale ze třetí mety neskórujeme (další běžecká chyba). Naštěstí přišel na pálku Petr Vojta, který poslal míč k oplocení a stáhl další 2 body na pouhých 8:9. Ondřej Šebela hit a obsazená první a třetí. Pickoff na třetí metu, na kterou Šebela z první krade a je aut (5. běžecká chyba).

Smolná 6. směna

Malý single, Prokop single, Prudil BB. Němci na kopec posílají svoji jedničku, která rozhodně zítra bude startovat finále. Miki Hanuš práskl rovnou do prvního nadhozu, který však skončil s jedním odrazem od země v rukavici třetí mety a je z toho double play od domácí mety. Vojta Pavelka sice měl další běžce na metě, ale strikeout.

Pořád jsme byli na dostřel. Potřebovali jsme jediný bod. Aut, volná meta a Petr Vojta pálí znovu double. 1 aut, běžci na 2 a 3. Na pálce Ondřej Šebela. Nedostal důvěru v úlivce a míč skončil fly outem v infieldu. Kdyby Lukáš Malý, který přišel na pálku se 4 hity, odpálil další, snad by ho scouti podepsali pro nadlidské schopnosti. To se však nestalo a my jsme prohráli 8:9. Hodili jsme míň volných met (2vs6), měli jsme víc hitů (14vs13), ale byli jsme 3krát chyceni v krádeži a měli jsme na pálce víc strikeoutů (1vs8). Když k tomu připočítám mentální chyby, kde jsme rozhodně prohráli, zápas dopadl spravedlivě.

Sport někdy chutná kysele. Když prohrajete zápas o postup na Mistrovství světa o jeden jediný bod, chutná kysele dvojnásob. Kluci ale za dnešek zaslouží obrovskou pochvalu, protože na hřišti nechali absolutní maximum.

Zítra hrajeme proti Francii, která podlehla Holandsku 2:6, od 14 hodin zápas o 3. místo, o bronzové medaile, a uděláme vše proto, abychom je domů přivezli.

Za realizační tým NT U15

Honza Felkl

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací