Reprezentaci U18 začíná mistrovství Evropy

Ján Jabrocký, 07.07. 2024 Reprezentace do 18 let

Již v pondělí vstoupí čeští junioři do letošního evropského šampionátu v německém Regensburgu (Řeznu). Češi na něm obhajují bronzové medaile z domácího Mistrovství Evropy v roce 2022.

Realizační tým využil možnosti odehrát před šampionátem přípravný turnaj v místě konání. A Češi si vněm nevedli vůbec špatně, když porazili Německo, Španělsko a výběr Gateway All-Stars. Pouze s Itálii prohráli 1-2 a skončili na děleném druhém místě za Nizozemskem.

„Proti Španělsku jsme vyzkoušeli poslední nadhazovače, kteří ještě nezasáhli do turnaje. Všichni to mentálně ustáli. Důležité bylo, že jsme stahovali body a dávali jsme body v důležitých okamžicích. Byla to dobrá týmová práce, což se nám nedařilo v pátek proti Itálii,“ hodnotil závěr turnaje manažer Filip Procházka.

V základní skupině Češi narazí na týmy Belgie, Francie, Velké Británie, Nizozemska a Švédska. Do semifinále pak postoupí pouze první dva. „Na úvod nás čeká velká neznámá tým Velké Británie. Je to soupeř, který v nižší kategorii nebyl na Mistrovství Evropy, ale víme, že Britové hledají v USA hráče s rodokmeny. Nechceme nic podcenit. Od tohoto zápasu to bude vše začínat a budeme se na něj soustředit,“ říká hlavní trenér národního týmu.

Pokud bychom ale hledali dva největší rivaly v boji o postup do semifinále, tak se Filip Procházka ohlíží po dalších týmech. „Jsou tam Francouzi a Holanďani. Nizozemci na turnaji Gateway vypadají dobře defenzivně. Mají rychlé běžce. Trochu slabší je jejich nadhazovací rotace, ale nevíme, jestli schovávají nějaké eso. Oproti Italům ale nemají také ruce. Francie má dva kvalitní leváky. Oba proti nám hráli ve finále šampionátu v Brně. Tam bude důležité, jak rozloží nadhazovací sílu a jak se rozhodnou, jestli půjdou na nás, nebo na Holanďany,“ říká lodivod juniorské reprezentace.

Národní tým ale rozhodně chce uspět. „Cíle jsou vysoké. Chceme nahoru, ale víme, že turnaj je dlouhý. Hraje se sedm dní a sedm zápasů. Budeme si ale dávat i dílčí cíle a půjdeme zápas od zápasu,“ uzavírá povídání Filip Procházka.

Všechny zápasy českého týmu můžete sledovat na platformě www.baseballeurope.tv. Rozpis utkání najdete na webu turnaje.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací