Reprezentace U12 si zahraje o mistrovství světa s Nizozemskem

Ján Jabrocký, 05.07. 2024 Reprezentace do 12 let

Zápasy v základní skupině mistrovství Evropy má za sebou žákovská reprezentace. Ta si v nich připsala dvě výhry a postoupila do semifinále. Tam jí bude čekat boj o postup na světový šampionát.

Hned první zápas s Francií měl napovědět, jestli Češi budou letos bojovat o medaile, či nikoliv. Mladý výběr ale hned v první směně dokázal stáhnout 9 doběhů a výrazně odpověděl na tuto otázku. Zaskvěl se hlavně Dominik Malý, který si připsal dva homeruny v jedné směně. Češi nakonec zvítězili 14-4 a splnili tak první cíl, který si vytyčili.

O den později v roli favorita nedali vůbec šanci Ukrajině. Duo Robin Karpíšek a David Benda soupeři nepovolilo ve čtyřech směnách ani jeden úspěšný odpal a nebýt jedné mety zdarma, mohla z toho být Perfect Game. Česká pálka navíc fungovala výborně, a i díky třem homerunům si žáci připsali vysokou výhru 21-0.

Před posledním zápasem ve skupině již svěřenci Mariána Krásného věděli, že si letos zahrají semifinále. Otázkou pouze bylo, jestli do něj půjdou z prvního nebo druhého místa. V přímém souboji o tom měl rozhodnout souboj s Německem. Češi do zápasu vstoupili velmi dobře a ve druhé směně se dostali do vedení 3-0.

V dohrávce třetí směny ale domácí Němci dokázali zabrat a sérii pěti doběhů skóre otočili ve svůj prospěch. Čeští hráči ještě jedním doběhem zápas zdramatizovali, ale na obrat to nestačilo, když nakonec prohráli 4-5.

„S Francií to dle výsledku vypadalo jako jednoduchý zápas, ale určitě to nebylo tak, že by se nedal prohrát. Ale my jsme jej odehráli dobře a byli jsme lepší. S Ukrajinou se nedalo prohrát. Jejich tým patří spíše do B kategorie. Dnes to mentálně zvládli lépe Němci než naši hráči. Statisticky jsme na tom byli lépe, pálili jsme, měli jsme více běžců na metách, ale jim se to vše sešlo v jedné směně, kdy dali pět bodů. Prohráli jsme zaslouženě, protože Němci byli mentálně odolnější,“ hodnotil první tři zápasy manažer Marián Krásný.

V základní skupině tak Češi skončili na druhém místě a v semifinále tak nastoupí proti vítězi skupiny B Nizozemsku. A to v pátek (5.7.) od 15:30. Zápas můžete sledovat - zde. V případě výhry by si mladý výběr zajistil nejen postup do finále, ale také na Mistrovství světa. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací