Přípravná série reprezentace U18 s Old World Baseball (USA) 8:11 a 12:7

Filip Procházka, 04.07. 2024 Reprezentace do 18 let

Poslední víkend v červnu měl širší reprezentační výběr možnost změřit síly s americkým týmem OWB v areálu pražského SaBatu. Naše nejvyšší soutěž měla pauzu díky All Star Game a všichni hráči, kteří nastupovali v Extralize byli k dispozici. Hráči, kteří působí v USA na akademiích a školách taktéž dorazili. Pro nás trenéry to byla jedinečná možnost vidět všechny po hromadě a mohlo jsme srovnávat kvalitu. Do zápasové série nastoupilo celkem 10 nadhazovačů, kteří bojovali o postup na mistrovství Evropy. U pozičních hráčů byl výběr ještě složitější. Všichni pozvaní prokázali vysokou úroveň hry a patří jim obrovské poděkování za jejich úsilí a vůli bojovat o národní dres. Vysoká poklona směřuje do jednotlivých klubů a samozřejmě rodičům.

První zápas vyšel lépe Američanům, kteří v jedné velké směně zápas otočili a pak již utkání kontrolovali na konečných 11:8 v jejich prospěch. Pro nás to bylo velké ponaučení, že tímto stylem nelze zápasy vyhrávat. V neděli již tým pracoval daleko lépe, a i když soupeř dotáhl zápas v průběhu sedmé směny na 7-7, opět jsme dokázali reagovat a odskočit na 12-7. Velkou kvalitu prokázali naši mladší hráči (roč.2007), pro které to byl jeden ze zátěžových testů na příští rok. Rádi bychom poděkovali klubu SaBat Praha za skvělé tréninkové a zápasové podmínky.

 

 Hned v pondělí tým s 21 hráči vyrazil do německého Regensburgu. Absolvovali jsme nedělní večerní trénink a po večeři vyšli podél Dunaje zpátky na hotel, který je pouhé dva kilometry od stadionu. V úterý nastupili Češi do turnaje GATEWAY proti domácí reprezentaci od 17.30 na hlavním stadionu a vyhráli 9:3. Druhý zápas také patřil čskému výběru proti Akademii U19 - 3:0. Turnaje se účastní ještě týmy Itálie, Nizozemska, Španělska. Rozpis a výsledky turnaje - zde.

Mistrovství Evropy začíná v pondělí 8.7. zápase proti Velké Británii v 19.30. Věříme, že nás přijedete podpořit!!!

Nominace hráčů GATEWAY Regensburg 2.-6.7.
     
Cajz Michal Sokol Hluboká IF,P
Derganz Lukáš Eagles Praha C
Hanzal Šimon Hroši Brno IF
Hluchý Nicolas Tempo Praha OF
Chromý Lukáš Sokol Hluboká P
Jozek Pavel Nuclears Třebíč OF
Kozel Jan Arrows Ostrava P/OF
Krejčí Jonáš Draci Brno IF/OF
Křeček David Kotlářka Praha P/IF
Kubíček Filip Eagles Praha IF/OF
Lukeš Max Kotlářka Praha P
Moravec Jaroslav Kotlářka Praha OF/C
Muck Adrián Frýdek-Místek P
Navrátil Ondřej Hroši Brno P
Novák Jan Blesk Jablonec P
O´Rourke Benjamin Tempo Praha IF/C
Prejda Max Kotlářka Praha OF
Sobotka Daniel Hroši Brno P
Šabacký Vojtěch Nuclears Třebíč IF
Ventruba Vojtěch Draci Brno P/IF
Vostatek Ondřej Miners Kladno P
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací