All Star Game 2024

Ján Jabrocký, 30.06. 2024 Extraliga

Sobota patřila v českém baseballu zejména letošní All Star Game. Souboj národního týmu s výběrem Extraligy skončil výhrou svěřenců Pavla Chadima.

Reprezentace rozhodla o své výhře již v dohrávce druhé směny. Na kopci extraligového výběru v tu chvíli stál britský reprezentant Austin Hassani, jenž v dresu Sokola letos předvádí výborné výkony. Jenže v tomto utkání nejdříve pustil na mety dva pálkaře, za což je následně potrestal Martin Zelenka. Ten na svém domácím stadionu odpálil míč až za plot a poslal své mužstvo do vedení 3-0.

„Byl to trochu vyšší fastball. Byl jsem překvapený, protože nejdřív mi hodil slider, který jsem švihl a nadhoz byl úplně mimo. Pak mi hodil trochu nesmyslně čtyři fasty a prostě jsem to odpálil,“ řekl ke svému homerunu Zelenka.

Naopak pálkaři extraligového výběru dlouho nedokázali najít recept na nadhozy reprezentantů. Na svůj první úspěšný odpal si tak museli počkat až do páté směny, když odpálil solo homerun Willie De La Barcena.

Ve druhé polovině zápasu se snažili hráči výběru Extraligy s výsledkem ještě něco udělat, ale to se jim již nepodařilo a další doběhy nepřidali. Po sedmi směnách se tak z výhry 3-1 těšil reprezentační výběr, který se s mnohými nováčky v sestavě dobře naladil na nadcházející Pražský baseballový týden.

„Jsem hrozně rád, že nadhazovači házeli velmi dobře. Dostali jsme jenom jeden bod. Věřím, že je to dobrý start do příštího týdne, kdy hrajeme s ještě lepšími soupeři,“ pochvaloval si manažer národního týmu Pavel Chadim

„Pražský baseballový týden bude obrovská výzva. Japonsko a Tchaj-wan budou opravdu silnými soupeři. Máme na čem stavět. Nadhazovači předvedli velmi dobrou práci, když se jen jednou nebo dvakrát dostali pod stav,“ doplnil Martin Zelenka, jenž byl také po utkání vyhlášen nejužitečnějším hráčem All Star Game.

Národní tým se tak již může připravovat na Pražský baseballový týden, který se rozehraje již nadcházející sobotu. Vstupenky na tuto baseballovou akci roku naleznete v síti Ticketportál.

Homerun Derby pro Uemaru

Před samotným zápasem ještě na hřišti Tempa proběhla tradiční dovednostní soutěž Homerun Derby. V ní obhajoval loňské prvenství Martin Mužík. Tomu se tentokrát nepovedlo projít prvním kolem, v němž zaznamenal 3 homeruny.

Do finále se z prvního místa probojoval Koya Uemura, jenž v něm odpálil za plot 7 míčků. Z druhého místa jej doplnili Tomáš Říčný a Keibert Petit, kteří zaznamenali shodně po pěti homerunech. Také vy finále Uemura nenašel přemožitele, když jako jediný v šedesáti sekundách poslal za plot 6 míčů a zaslouženě si odnesl zlatou pálku pro nejlepšího homerunáře tohoto klání.

Všechny fotografie z akce naleznete ve fotobance.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací