Letní sezóna národního týmu

Pavel Chadim, 20.06. 2024 Mužská Reprezentace

Po vcelku kvalitní první části Extraligy nás na přelomu prázdnin čeká „letní reprezentační sezóna“. V deseti zápasech bychom chtěli dát šanci mladším hráčům a hráčům, kteří by mohli v budoucnu být součástí národního týmu. Využít tento rok bez mistrovství Evropy k rozšíření portfolia hráčů, kteří by mohli reprezentovat český baseball na WBC v roce 2026. To samozřejmě neznamená, že do každého zápasu národní tým nejde s touhou předvést co nejlepší výkon a porazit soupeře. Věříme, že jsme jako tým schopni sledovat více cílů. 

Pro nadcházející zápas All Star game a Pražský baseballový týden jsme nominovali i pár dlouholetých reprezentantů nad 30 let. Věříme, že pomohou nováčkům se začleněním do týmu, aby na podzim letošního roku jsme již při asijském turné nemuseli řešit základní týmové věci.

Nominace - zde.

Vzhledem k nejlepší obsazenosti PBT v jeho 43. leté historii to samozřejmě nebude pro mladší tým jednoduché, ale máme  tři základní  cíle.  1) Srovnat se v domácím prostředí se světovou baseballovou úrovní (v případě týmu Japonska dokonce s velmi mladou světovou špičkou, hráči by měli být okolo 20 ti let věku a zároveň jsou to budoucí hvězdy nejvyšší japonské ligy NPB).  2) Druhým cílem je po dvou letech práce s nadhazovači ukázat výsledky jejich práce, najít deset z nich, kteří by mohli nadhazovat proti nejvyšší baseballové úrovni (jak letos na podzim, tak v budoucnu. Většina z nich odvádí v české Extralize, i díky podpoře českých nadhazovačů v soutěži, velmi dobré výkony a dalším krokem je mezinárodní zkušenost) 3) Třetím cílem je, aby fanoušky Pražský baseballový týden bavil, aby nás přišli podpořit a aby tým i s novými hráči podával stejně bojovné a kvalitní výkony minimálně podobně jako vloni. Vstupenky na Pražský baseballový týden k zakoupení - zde.  

Ještě v rychlosti připomenutí proč se posunul termín na prázdninový červenec. Smyslem je přilákat světovou špičku, která v polovině července bude hrát Haarlemský turnaj v Holandsku, oba týmy (Japonsko a Taiwan) tam po PBT míří. Ve spolupráci s Holanďany se podařilo výrazně zkvalitnit náš domácí turnaj a skutečně věříme, že to ocení i diváci a fanoušci. A také, že i přes prázdninový čas si udělají cestu do Krče. Jak Pražáci, tak i mimopražští, u kterých se nabízí prodloužený víkend v Praze. Turnaj začíná o víkendu, abychom maximálně vyšli vstříc hvězdným účastníkům před jejich dalším turnajem.

Ve středu po PBT nás ještě tým Taiwanu požádal o jeden zápas navíc a v srpnu před playoff Extraligy (16.-18. srpna) bychom měli odehrát v České republice třízápasovou sérii s Německem, čtvrtým týmem posledního Mistrovství Evropy. Naopak příští rok bychom měli tuto sérii odehrát v Německu.

Jak jsem psal zezačátku, těchto 10 letních zápasů je věnováno reálnému rozšíření počtu hráčů, se kterými bychom mohli odehrát World Baseball Classic v roce 2026. Díky generační výměně, která plynule probíhá poslední 2 roky, dostane šanci se ukázat více hráčů a je jen na nich jak s touto příležitostí naloží. Věříme, že si této možnosti budou vážit a budou připraveni pomoci týmu na jakékoliv pozici. Baseball je týmová hra a výkon jednotlivce může týmový výsledek násobit.           

Těšíme se na vás v Praze a věříme ve vaší podporu, takový turnaj se už nemusí opakovat. Nikdo nevěřil, že někdy na Pražském baseballovém týdnu může hrát Japonsko, nikdo nevěřil, že mohou být plné fandící tribuny na Krči i o prázdninách. Buďte toho součástí, hrajeme pro vás!   

Manažer MNT

Pavel Chadim

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací