Duch návštěvy Cal Ripkena v Česku nevyprchal

Petr Ditrich, 03.06. 2024 Aktuality

Je to sice právě 6 let, ale duch návštěvy baseballového železného muže Cal Ripkena, který v americké MLB odehrál bez přerušení 2632 zápasů, určitě z našeho baseballového hnutí nevyprchal.

Ripken navštívil naši zemi u příležitosti 100. výročí organizovaného baseballu v Československu a během týdenního pobytu navštívil Prahu, Plzeň a Brno, kde pro děti uspořádal baseballové kliniky. Český baseball z jeho přítomnosti vytěžil vyšší zájem médií i veřejnosti, což pozvedlo úroveň hry v celé republice zejména mezi mládeží. To je dobré si připomenout zejména po uplynulém víkendu, kdy se na Hluboké uskutečnil další ročník SuperCupu. V této souvislosti velké díky patří americké ambasádě v Praze, ale také Michalu Sedláčkovi, velkému baseballovému fandovi, trenérovi, ale i diplomatu na Ministerstvu zahraničí a velvyslanci České republiky v Peru a Ekvádoru.

Český baseball potřebuje více podobných událostí, jako byl pobyt Cal Ripkena, které přispívají k rozšíření povědomí o baseballu jako hře mezi širokou veřejností. Díky Michale a přejeme Ti jako jednomu z nás mnoho úspěchů v Tvé další diplomatické činnosti.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací