Program SuperCupu a další užitečné informace

Evženie Votinská, 30.05. 2024 Aktuality

Začátek největšího mládežnického turnaje kategorie U10, SuperCupu, se blíží. Již od pátečního rána se ve Sportovně relaxačním areálu na Hluboké spustí kolotoč zápasů 24 týmů ve 4 skupinách. Patnáctka českých zástupců a devítka zahraničních účastníků bude bojovat v tzv. coach pitch baseballu, kdy nadhoz provádí trenér týmu. Součástí turnaje jsou také dovednostní soutěže Masters, tedy odpal do dálky, hod do dálky, souhra vnitřního pole a běh po metách.

Kromě tohoto ale čeká, po loňské úspěšné premiéře, všechny hráče, hráčky, trenéry, trenérky a také samozřejmě fanoušky, sobotní noční All Star Game. Jedná se o zápas mezi výběrem českých hráčů pod vedením reprezentačního trenéra mužů Pavla Chadima a výběrem ze zahraničních týmů. V plánu je rovněž autogramiáda domácího odchovance a reprezentanta Martina Mužíka a Pavla Chadima. 

Vstupné

Hlubocký areál je volně dostupný pro všechny zájemce o aktivní využití volného času. Vedle baseballu si můžete užít další atrakce jako minigolf, beach volejbal, adrenalin park a další. Ideální prostor pro celou rodinu, která se může bavit a zároveň fandit malým baseballistům.

Jak se hraje

Účastníci turnaje byli rozděleni do 4 šestičlenných základních skupin. Po jejich odehrání se týmy na prvních dvou místech ve skupinách utkají systémem na dvě porážky o umístění na 1. - 8. příčce. Ostatní týmy sehrají ještě další dva zápasy o konečné pořadí, tedy o 9. - 24. místo. K těmto výsledkům se pak připočítávají výsledky disciplín Masters a součet výkonů z obou částí turnaje určí celkového vítěze SuperCupu. Rozpis

skupina A - Maďarsko, Hroši Brno, Hippos Brno, Rising Stars, Eagles Praha, Arrows Ostrava
skupina B - Kotlářka Praha, Technika Brno, Draci Brno, Catalonia, Orli Choceň, Vienna Hurricanes
skupina C - Praotci Roudnice, Nuclears Třebíč, Sokol Hluboká, Slovensko, Vienna Wanderers, Tempo Praha
skupina D - Litva, Blesk Jablonec, Miners Kladno, Future Stars, Olympia Blansko, Polsko

Celkové prvenství z roku 2023 obhajují němečtí Future Stars, o rok dříve zvítězili brněnští Hroši.

Program

Celý program turnaje zahrnuje celkem 88 utkání a 24 soutěží masters, samozřejmě také slavnostní ceremoniály a již zmiňovanou all star game a autogramiádu.

31.5.    9:00 první zápasy ve skupinách

            14:15 slavnostní zahájení

1.6.      9:00 první zápasy ve skupinách

            17:45 masters ceremony 

            cca 18:30 autogramiáda Pavla Chadima a Martina Mužíka - 

            21:00 all star game 

2.6.      9:00 zápasy o konečné umístění

            14:00 finále

            15:30 závěrečný ceremoniál

Turnaj se hraje na čtyřech hřištích a ze všech je možné sledovat utkání prostřednictvím streamu. Vše najdete na webu baseballczech.tv https://www.baseballczech.tv/supercup. Cena za celý turnaj je 20 Euro, cena na den pak 10 Euro. Všichni, kteří si zakoupili roční neomezený přístup mají samozřejmě sledování celého turnaje zdarma.

Mapa areálu

 

A jak se na baseball, který letos na Hluboké slaví již 30 let, dostanete?

Autem

Z dálnice D3 sjedete na silnici 146 směr Hluboká nad Vltavou. Pokračujte rovně, dokud nenarazíte na most přes řeku Vltavu. Přijedete most a dáte se doleva na Podskalní. Minete přístav a dáte se doleva na ulici Sportovní. Baseballový areál se nachází u cyklistické stezky (směr České Budějovice), za tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm.
Busem

Z autobusové zastávky Pod Kostelem se vydáte po ulici Nad Parkovištěm, směrem na Tyršova/silnici 146. Pokračujte po ulici Pod Hrází/silnici 146 (po své pravé straně budete mít golfové hřiště). Odbočíte doprava na ulici Sportovní. Pokračujte rovně asi 500 metrů. Minete tenisové kurty a fotbalové hřiště. Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou bude po levé straně.

Vlakem

Z nádraží Hluboká nad Vltavou se vydáte po silnici 10584. Odbočíte doleva na silnici 105, směr Hluboká nad Vltavou. U cedule Restaurace Zoo se dáte doprava, na neznačenou cestu a pokračujte stále rovně, kolem statku a přes golfové hřiště, až dorazíte ke Sportovně relaxačnímu areálu Hluboká nad Vltavou. 

Na kole

Od památníku Josefa Cepáka v Českých Budějovicích se vydáte po cyklostezce směrem Hluboká nad Vltavou. U přístavu Marina v Českém Vrbném se dáte mírně doleva a pokračujte po stezce E10, až do Sportovně relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou.

 

Pokud můžete, určitě se na Hlubokou společně s vaším týmem nebo i bez něj vydejte. nadšení a zápal dětí pro hru a možná také budoucí reprezentanty. „Každoročním vrcholem sezony je Superpohár na Hluboké. Rok co rok se s nadšením účastníme tohoto špičkového turnaje, který je známý svou bezchybnou organizací a vysokou úrovní soutěže. Pro baseball U10 v Evropě prostě neexistuje lepší turnaj než SuperCup,“ zní z jednoho od rakouských Vienna Wanderers.

Pro aktuální informace sledujte sociální sítě turnaje - Facebook / Instragram

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací