Reprezentace U12 na MLB campu

Marián Krasný, 20.05. 2024 Reprezentace do 12 let

Národní tým do 12 let využil příležitost se zlepšovat na další akci, tentokrát pod hlavičkou největší baseballové organizace světa Major League Baseball (MLB). Rozšířený počet hráčů na 20 umožnil širší pohled všech trenérů a dal možnost i dalším hráčům aktivně se podílet na takto významné akci.

Hráči si zkusili již v takto mladém věku atmosféru MLB campu a čtyři dny pod vedením trenérů národního týmu a pozorováni trenéry z organizace MLB absolvovali celkově hezky naplněný program.

Tréninkové jednotky na skvělém hřišti v areálu brněnských Draků byly rozděleny do jednotlivých sekvencí, aby každý hráč dostal čas na všechny baseballové dovednosti. Pod vedením MLB trenérů proběhlo první oficiální měření rychlosti běhu.

Hráči zažili perfektní servis organizátorů, kdy byly nachystány všechny pomůcky, stroje, vybavení podle potřeby trenérů, na každém stanovišti byl dostatek míčů a v neposlední řadě bylo pro ně přichystáno celodenní stravování a občerstvení nejenom v místní restauraci, ale dokonce mohli posvačit čerstvou zeleninu a ovoce přímo v dugoutu v průběhu tréninků a zápasů. Zabezpečený kvalitní hotel i každodenní doprava jenom pro hráče a trenéry přispěla ke skvělé organizaci.

Národní tým odtrénoval cca 20 hodin tréninků a zápasů na hřišti plus dalších několik hodin teorie. Je znát posun hlavně v souhře a celkové náladě oproti předchozím akcím.

Hráči stále víc působí jako jeden tým, což bylo vidět i přímo ve hře, hlavně pak v přípravných utkáních, kde pálkaři okusili i pálení na nadhoz starších reprezentantů. Po dohodě s ochotným realizačním týmem reprezentace U15 nám byli zapůjčeni tři hráči na nadhoz do zápasu, a tak naši hráči čelili rychlosti i přes 110km/h. Reprezentanti se s tím porvali statečně a někteří i úspěšně bez známek strachu.

Děkujeme MLB za možnost využití campu pro přípravu, Reprezentaci U15 za spolupráci a poskytnutí nadhazovačů a klubu Draci Brno za poskytnuté prostory a organizaci.

Reprezentace U12 se tímto přehoupla do poslední třetiny přípravy na Mistrovství Evropy. V nejbližším období je v plánu kvalitně obsazený turnaj v Paderbornu, jenž se odehraje přímo na stadionu, který bude hostit letošní mistrovství Evropy. Díky této příležitosti budeme mít šanci si poprvé zahrát na „umělce“ a okusit rychlost a kvalitu prozatím neznámého terénu.

Po tomto turnaji další plánovanou akcí bude dvoudenní soustředění v Jihlavě na hřišti Ježků  22. - 23.6. a pak již konečná příprava v Paderbornu před ME 28.6. - 1.7.

Mistrovství Evropy proběhne 2. - 6.7.2024 rozpis a informace je možné nalézt - zde.

 

Hráči nominovaní na turnaj Paderborn 30.5. - 2.6.2024:

Balog Mikuláš  Nuclears Třebíč

Bárta Mikuláš  Technika Brno

Foret Tobias  Hroši Brno

Karpíšek Robin  Nuclears Třebíč

Kliner Dominik  Nuclears Třebíč

Kotouček Kryštof  Tempo Praha

Lichem Matthias  Hurricanes Vienna

Malý Dominik  Hroši Brno

Mašek Štěpán  Ježci Jihlava

Pavliš Adam  Olympia Blansko

Salabová Adriana  Sokol Hluboká

Svoboda Teodor  Hroši Brno

Švec Štěpán  Ježci Jihlava

Švehla Marek  Draci Brno

Vailand Robert  Draci Brno

Vydra Teodor  Rytíři Trutnov

 

Všechny fotografie z MLB campu od Lenky Brožové - zde. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací