Vychází kniha o českém baseballovém týmu

čba, 30.11. 2023 Aktuality

Unikátní příběh české baseballové reprezentace popisuje kniha Baseball – Malá země, velké sny, kterou vydalo brněnské nakladatelství Jota. Knihu napsal Martin Hašek, novinář deníku Sport a webu iSport.cz. Publikace se na 270 stranách věnuje cestě českého baseballu, která na jaře letošního roku zatím vyvrcholila startem národního týmu na World Baseball Classic.

Tenhle tým je neobyčejný i s připomínkou nesmírně bohaté historie českého sportu. Mužská baseballová reprezentace je složena z hasičů, učitelů, finančních analytiků či správců hřiště. Zbytek světa se na ně dívá jako na tzv. amatéry, ale oni tohle slovo nepoužívají, protože sami sebe vidí jako profesionály.

Baseballový národní tým na podzim 2022 senzačně postoupil na velkolepý turnaj World Baseball Classic, jediný střet národních mužstev s účastí hráčů z americké profesionální ligy MLB a zároveň špičkových japonských baseballistů z věhlasné ligy NPB. Tým trenéra Pavla Chadima v březnu 2023 na WBC odehrál všechny své zápasy ve slavném Tokio Domu, a díky vítězství nad Čínou si zajistil postup na další turnaj za tři roky.

Kořenům historického úspěchu a především cestě českého týmu turnajem World Baseball Classic se věnuje kniha Baseball – Malá země, velké sny. Její součástí je také vzpomínka na letošní mistrovství Evropy v pěti českých městech, které bylo mezinárodně vysoce oceňované.

Během baseballového galavečera v pražském hotelu Corinthia ji spolu s autorem pokřtili reprezentační kouč Pavel Chadim a Ondřej Šebek, předseda Národní sportovní agentury, který v březnu turnaj World Baseball Classic v Tokiu osobně navštívil. „Myslím, že účast našeho týmu na této globální akci, kterou sledují sta miliony lidí na celém světě, je skvělou reklamou pro Českou republiku a pro český sport,“ uvedl Šebek.

Galavečera se zúčastnil taky japonský velvyslanec v Česku jeho excelence Hideo Suzuki, který tým podpořil už během přípravy na World Baseball Classic a v knize vysvětlil, proč si Japonsko český tým zamilovalo. „Japonci mají zdvořilost rádi a český tým byl symbolem zdvořilosti. A to zasáhlo i veřejnost mimo baseball,“ uvedl Suzuki.

Knížku si můžete koupit na našem eshopu

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací