Podzimní soustředění 2023

Pavel Chadim, 06.11. 2023 Mužská Reprezentace

aneb Instruktážní kemp pro potenciální hráče mužského národního týmu.

Kromě mladých nadhazovačů z programu Los Angeles 2028 jsme v nominaci dali příležitost i pár zkušenějším hráčům. Zvláště dva, kteří pomohli svým týmům do letošního finále české Extraligy, stojí za zmínku. Štěpán Dupal a bývalý hráč organizace Cincinnati Reds, Jan Vašourek. Věříme, že i jejich přístup a nasazení v tréninku budou inspirací pro mladé hráče.

NOMINACE ZDE

Závěrečná nominace byla (jak už to často bývá) ovlivněna mnoha faktory. Pobytem a studiem v zahraničí, zraněními, nemocemi, pracovními či studijními povinnostmi. I díky tomu jsme zase mohli dát šanci i mladším hráčům, kteří zaujali nejen na posledních dvou juniorských šampionátech.

Na poslední chvíli onemocněl Mirek Křivánek a nemohl se uvolnit David Mergans, děkujeme jejich náhradníkům, že si vše dokázali zorganizovat doslova během pár hodin.  

Věříme, že z podzimního soustředění budou mít v budoucnu benefit všechny tři „dospělé“ kategorie (junioři, U23, muži)  a společně se pokusíme být za 4 roky ještě blíže k Premier 12, nejlépe samozřejmě jeho součástí.

V realizačním týmu oproti minulému roku došlo také k drobným změnám. Po dvou letech vysokého nasazení ze zdravotních důvodů odstoupil David Winkler. I tímto bych mu chtěl hodně poděkovat, a hlavně popřát uzdravení. Jeho hitting charty a zpracování soupeře byly legendární. Pro Tenerife Davida na pozici fielding coache nahradí Petr Zýma. Kromě Petra jede s námi i Ondra Furko, který by měl zintensivnit nadhazovačský program pro mladé nadhazovače s výhledem potvrzených Olympijských her v Los Angeles v roce 2028. A svou přípravu před další sezónou v Minor League s námi spojil i jediný český profesionální rozhodčí Zdeněk Židek. Všem děkujeme za spolupráci.        

Na Tenerife absolvujeme 2 tréninkové dny a 3 zápasy s Marlins Puerto de la Cruz, klubovými mistry Španělska, země mistrů Evropy.  A kdo by chtěl vědět o soustředění více, přikládáme program. A kdyby byl na FB stránkách Fan Clubu Baseball Czech zájem o play by play z víkendových zápasů (třeba více jak 50 palců vzhůru pod článkem), domluvíme se s Davidem Nevěřilem. Rádi hrajeme pro hrdé a věrné.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací