Sen o medaili se rozplynul

Ján Jabrocký, 28.09. 2023 Mužská Reprezentace

Již před turnajem říkali čeští baseballisté, že čtvrtfinále bude nejdůležitějším zápasem na tomto šampionátu. Tento duel totiž rozdělí týmy na ty, které budou pokračovat v bojích o medaile a na zbylé, které si to rozdají o 5.-8. místo.

Češi proto v utkání vsadili opět na Martina Schneidera, jenž byl fantomem v kvalifikaci na World Baseball Classic. A první dvě směny se mu proti Britům dařilo. Navíc se mohl spolehnout i na podporu svého pole. Ve třetí směně se dokonce Češi dostali po dvoubodovém homerunu Erica Sogarda do vedení.

Jenže dohrávka třetí směny byla z pohledu českého celku velmi nešťastná. Britové totiž využili chyb v české obraně k vyrovnání, aby pak prospekt Philadelphie Phillies Nick Ward solo homerunem poslal Velkou Británii do vedení.

Češi v dalším průběhu utkání dokázali sbírat úspěšné odpaly, ale nedokázali je proměnit v doběhy. Naopak soupeři dávali šanci přidat další svými chybami. V páté směně je za to Britové trestali a pěti body nejen navýšili své vedení, ale vyhnali Schneidera z kopce.

Poslední směny tak dostal na starost Jeffrey Barto. Ten udržel dvě směny soupeře bez bodu. Navíc se zdálo, že česká obrana opět funguje a několika pěknými zákroky jej podržela. Jenže v dohrávce osmé směny začali Britové solo homerunem Shamoye Christophera. Desátý bod pak stáhl Jacob Lambdin a o chvíli později Harry Ford ukončil duel předčasně dvoubodovým homerunem.

„Začali jsme dobře. Jenže proti nim nemůžete dělat chyby, to je evidentní. Tlačili jsme na pálce, drželi jsme s nimi krok, ale v obraně jsme neudrželi to tempo, které je potřeba s takovými týmy. U nich ta kvalita je a ve chvíli, když jim uděláte pár chyb, tak takový tým se rozjede. Takový je baseball. Bojovali jsme, chtěli jsme, ale oni byli jak rozjetý vlak,“ řekl po utkání kapitán Petr Zýma. „Turnaj nekončí. To, že jsme chtěli přelomit generace půstu, tak zklamání tady je. Všichni do toho investujeme veškerý volný čas. Proto to bolí, je to přirozené. Zítra ale přijdeme a budeme chtít urvat, co nejlepší možné místo. Budeme se rvát o páté místo. Garantuji, že se vrátíme v plné síle a s energií. Uděláme vše proto, abychom zbylé dva zápasy vyhráli.“

„Český baseballový program je velmi dobrý. Respektujeme je. Byl to dobrý zápas mezi dvěma programy. Jsem velmi spokojený s výsledkem. Moji kluci hráli dobře. Dělali to, co jsme od nich chtěli,“ manažer Velké Británie Drew Spencer. „Náš cíl by dostat se do semifinále. V Turíně jsme v roce 2021 skončili šestí a cílem našeho programu je se každým rokem posouvat výš.“

Fotogalerie

Český tým tak v pátek od 18:30 ve YD Areně nastoupí proti Francii, která ve čtvrtfinále podlehla Německu. Semifinálové dvojice tak vytvoří Německo s Velkou Británii a Španělsko s Nizozemskem.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací