Český tým zahájil víkendovým soustředěním v Ostravě přípravu na evropský šampionát v baseballu. Manažer Pavel Chadim povolal širší výběr třiceti hráčů, který projde v následujících dnech zápasovou prověrkou v Rotterdamu a v Brně a následným zúžením na 24 reprezentantů. Zářijové mistrovství startuje již za 12 dní a Česko přivítá v Brně, Ostravě, Praze, Třebíči a Blansku šestnáctku nejlepších evropských výběrů.
„Jsme moc rádi, že už je tady Eric Sogard. V týdnu přiletí ještě William Escala. Před pátečním odletem se k hráčům připojí Marek Chlup a Vojtěch Menšík. Doufám, že budou všichni zdraví,“ řekl ke skládání týmu Pavel Chadim.
V Ostravě tým absolvoval dvoudenní soustředění, které bylo v sobotu zaměřeno zejména na nácvik obranných systémů, v neděli se pak hráči věnovali pálce a nadhazovači pracovali v bullpenu. Součástí programu byla také návštěva hornického muzea Landek. Potěšením, že může být s týmem, se netajila největší hvězda českého týmu Eric Sogard: „Jsem moc rád, že na hřišti s kluky a mohu odvést nějakou práci. Budu s týmem po celou dobu, ale chceme poznat i Česko. Jsme tu poprvé a jsme nadšení.“
V Rotterdamu tým čekají ve dnech 16.–17.9. tři přípravná utkání s Nizozemskem. Bude se jednat o náročnou prověrku, protože holandský výběr patří dlouhodobě k nejlepším týmu Evropy. Další herní příprava se pak uskuteční v Brně, kde se 21. a 22. září střetne český výběr s italskou reprezentací. „Na obě utkání srdečně zveme všechny fanoušky, výtěžek ze vstupného putuje Fondu potřebným, který podporuje mladé baseballisty,“ řekl Tibor Alföldi, marketingový a komunikační manažer šampionátu. „Stadion už bude plně oblečen do barev Eurobaseballu, a tak všichni mohou před začátkem turnaje pocítit blížící se atmosféru,“ doplnil.
Březnový úspěch na World Baseball Classic rozpoutal zájem o český baseball a české hráče nejen mezi fanoušky, ale rovněž mezi novináři. V Česku už tak nyní natáčí mediální tým MLB Europe, chystá se sem opět Michael Clair, reportér pro Major League Baseball, a japonské TV Asahi a NHK World Japan.
Vstupenky na základní skupinu v Ostravě, ve které se český tým utká postupně s Rakouskem, Řeckem a Španělskem, jdou rychle na odbyt, ale jsou stále k dispozici. V další fázi turnaje budou Češi určitě hrát ve čtvrtek 28. 9. a v pátek 29. 9. od 18:30 na Městském baseballovém stadionu v Brně.
Fotogalerie z Ostravy zde