Kadeti získali na ME bronz

Filip Procházka, 25.07. 2023 Reprezentace do 15 let

Zápas o třetí místo mezi Českem a Francií sliboval souboj dvou charakterově bojovných týmů. Za český tým nastoupil na nadhozu Michael Coleman, který úspěšně odházel zápas s Německem, kde obdržel během 4 směn jeden doběh. Opět si vedl znamenitě a společně s obranou držel francouzské pálkaře pouze na jednom bodu (po čtvrté směně 4:1).

Na začátku páté směny stahuje Lukáš Kincl trojmetovým odpalem dva body a po chybě spojky dobíhá sám pro sedmý bod. Francouzi, ale neskládají zbraně a po třech odpalech v řadě donutí soupeře ke střídání. Lukáš Chromý na nadhozu čelí statečně francouzskému náporu. Česko i přes sérii pěti doběhů protivníka, udrželo na konci páté směny nejtěsnější vedení 7:6. „Věděli jsme, že pokud neodpovíme na francouzský tlak a nezvedneme hlavy, soupeř si medaile vezme,“ řekl k této herní situaci head coach Filip Procházka.

Hned v šesté směně Češi odpověděli velkým útokem a doběhli pro 13 bodů. Francouzi v dohrávce nedoběhli ani jednou a utkání skončilo 20:6 v šesté směně. „Jsme moc rádi, že jsme se dokázali zvednout po prohrách s Itálií a Nizozemskem a šampionát zakončili vítězstvím. Hráči, celý realizační tým, rodiče, fanoušci, kteří nás celou dobu hlasitě podporovali si to zasloužili a všem bych moc rád poděkoval za pozitivní energii, kterou přinášeli. Během celého roku jsme se potkávali s výbornými hráči, kteří absolvovali jednotlivá soustředění a jim bych taktéž rád poděkoval za jejich úsilí. Věřím, že tahle parta kluků to za pár let dotáhne na samotný vrchol,“ uzavřel Procházka.

Fotogalerie zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací