Národní tým U15 si zahraje o bronz

Filip Procházka, 22.07. 2023 Reprezentace do 15 let

Těžko se hledají slova po semifinálové porážce s Nizozemskem 9:13, kterou jsme včera utržili. Zvláště po tom, kdy se opakoval podobný scénář, jako s Itálií. Rozdíl byl v tom, že dnes jsme byli v roli hostů a na začátku druhé směny se nám podařilo skórovat hned pětkrát. Tam kluci ukázali sílu a bojovnost a při dvou outech jsme byli schopni dát čtyři singly v řadě. Jenže pak přišla opět nezahraná ulívka v dohrávce druhé směny stejně, jako proti Itálii a už se to vezlo. V hororové druhé směně se vystřídali tři nadhazovači, kteří dovolili čtyři odpaly, umožnili osm met zdarma a jednoho pálkaře trefili. Holanďané téměř dvakrát otočili line up a skóre rázem bylo 5:12 v náš neprospěch.

 

Většina týmů by to zabalila a v 5. směně prohrála rozdílem. Tento tým má silný charakter a nic nevzdává a bojuje do posledního outu. Nebylo tomu jinak ani v tomto zápase a kluci svou bojovností druhou polovinu zápasu vyhráli. Jasně, zápas se hraje na sedm směn a v tabulce či v novinách se dočtete „prohra“. Tahle parta kluků však už dneska ví, že má smysl se rvát až do konce a že nedali svou kůži zadarmo, a to se jim v životě bude hodit.

 

Turnaj nekončí a dnes budeme hrát proti silnému Francouzskému mužstvu o bronzovou medaili. Francouzi mají velmi podobný charakter, jako naše mužstvo, a tak čekáme možná jeden z nejtěžších zápasů na turnaji. Vážíme si vaší podpory ať už přímo na stadionu, tak děkujeme za vaše pozitivní zprávy. Drže palce ať to cinkne.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací